آفریدون صدری
Catenary Sys
آفریدون صدری


۸ آبان ۱۳۶۰

شهید جهادگر آفریدون صدری
نام پدر:
تاریخ تولد: 1334
محل تولد: اصفهان
رشته تحصیلی : مهندسی شیمی
نام دانشگاه : شیراز
تاریخ شهادت: 8 آبان 1360
محل شهادت : تپه های الله اکبر – سوسنگرد
عملیات:

زندگینامه شهید

شهید افریدون صدری در سال ۱۳۳۴ در اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در اصفهان به پایان برد و در سال ۱۳۵۳ در دانشگاه شیراز پذیرفته شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل اعتقاد و بینش اسلامی خود سعی در تغییر نظام باطل شاهنشاهی دانشگاه نمود و به همین دلیل در شوراهای دانشکده مهندسی که به همین منظور تشکیل گردیده بود شرکت فعال نمود ولی پس از مدتی دریافت که توجه به انحرافات حاکم بر فضای این شوراها و با اعتقاد به اینکه دست شوراها به دلیل وجود کفار و منافقین و غربزدگان در آن از انجام دگرگونی اساسی در دانشگاه عاجز است.

به همین دلیل پس از اشغال لانه جاسوسی توسط دانشجویان  مسلمان پیرو خط امام درس را رها نمود و تمام اوقات خود را در لانه جاسوسی به منظور ترجمه اسناد لانه جاسوسی میگذراند.

وی که فعالانه در اشغال انقلابی دانشگاههای وابسته شرکت داشت بعد از انقلاب فرهنگی چون موقعیت برای تغییر اساسی در دانشگاهها به وجود آمد به همکاری با جهاد دانشگاهی پرداخت و با توجه به تقوایی که در او همگان سراغ داشتند، به عنوان یکی از اعضای کمیته پاکسازی دانشگاه انتخاب گردید.

او در سال ۱۳۵۹ در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه فارغ التحصیل گردید و مدتی بعد به منظور گذراندن خدمت مقدس سربازی در ارتش جمهوری اسلامی به ارتش رفت.

وی داوطلبانه به تپه های الله اکبر در سوسنگرد رفت و همواره در خط اول جبهه به جنگ پرداخت.

یک ماه قبل از شهادت به دلیل اصابت ترکش خمپاره مجروح گردید ولی مجدد به جبهه بازگشت.

تا بالاخره در تاریخ ۸/۸/۶۰ در سوسنگرد به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

 

قسمتی از وصیت نامه شهید

((…سپاس خدای را که چنین موقعیتی پیش آورد که بتوانم در راه او جهاد کنم شاید که آمرزیده از این دنیا بروم.

سلام بر مردم قهرمان ایران که راه خود را پیدا کرده­ اند و آن همان راه انبیاء است، که ادامه آن ولایت امامان و در زمان غیبت کبرای امام زمان علیه السلام (عج) ولایت فقیه میباشد که امروز به دست پر توان امام خمینی میباشد.

تنها راه نجات این مملکت و تمام جهان گوش فرا دادن به سخنان روحانیون میباشد که نگهدار صادق کتاب و سنت میباشند.

سلام بر برادران در ستاد انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی. مطمئن باشید که ما در این جنگ که با صدام داریم پیروز میشویم ولی وظیفه شما در آنجا به مراتب مهمتر و مشکلتر است از جنگ با صدام، و اگر خدای نخواسته ما در انقلاب فرهنگی دانشگاه شکست بخوریم دیگر لزومی ندارد آمریکا و شوروی قشون به ایران بفرستند و یا ایادی خود را وادار کنند که به ایران بیایند، چرا که آن موقع محصولات دانشگاه همچون سابق منافع آنان را خود دو دستی تقدیمشان میکنند.

پس برادران بی محابا از شرق باوران و غرب باوران به یاری خدا، تا ریشه کنی کفر و نفاق چه شرقی و چه غربی بکوشید و نظامی مبتنی بر مکتب انسان­ساز اسلام بر دانشگاه حکمفرما کنید….))

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/743/

Scan to visit this page: