علیرضا استکی
علیرضا استکی
علیرضا استکی


۵ مرداد ۱۳۶۷

شهید  دانشجوی جهادگر علیرضا استکی

نام پدر: جواد
تاریخ تولد: 26 اسفند 1345
محل تولد: تهران
رشته تحصیلی : مهندسی مکانیک
نام دانشگاه : صنعتی امیر کبیر
تاریخ شهادت: 5 مرداد 1367
محل شهادت : اسلام آباد غرب
عملیات: مرصاد

 

 زندگی نامه شهید

شهيد علیرضا استکی در 26 اسفندماه سال 1345 شمسی در خانواده­ ای متعهد و مومن در شهر تهران به دنیا آمد و تحت توجهات فوق­العاده مادرش تربيت يافت و در سن 12 سالگی به مکه مکرمه و مدينه منوره مشرف گرديد و در اوايل نوجوانی با احکام و مسايل اسلامی آشنائی داشت.
در سال 1364 با شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه پلی تکنيک در رشته مهندسی مکانيک می­شود.

حسن خلق، و گشاده­ رويي و تبسم همدم هميشگی وی بود و کم حرفی و مصلحت انديشی و تحقيق و مطالعه در هنگام صحبت و پاسخ از خصوصيات بارز او به شمار می­ رفت. سادگی و اعتدال در لباس، زندگی و تحصيل را رعايت می­نمود.

 او مربی آموزش تئوری و عملی قبضة مينی­ کاتيوشا بود، بارها در جبهه­ ها حضور يافته بود و شب عمليات مرصاد با شوری عجيب و جدَيتی وصف­ ناشدنی حضور داشت و در آن عمليات به فیض عظيم شهادت نائل گشت.

 وصیت نامه شهید
 ………


4 دیدگاه
 1. رضا می‌گه:

  سلام بر ارواح پاک شهیدان بزرگوار

  افتخار هم‌کلاسی با این شهید بزرگوار را داشتم، مدتی قبل از شهادت این عزیز بزرگوار به ایشان عرض کردم ” کم پیدایید ” ، گفتند : ان‌شاالله به‌زودی می‌آیم.

  کم صحبتی، خوش رویی و چهره دائم مهربان ایشان ، همیشه در خاطر دوستان باقیمانده در دنیای ایشان هست. هر وقت به نزدیکی های پلی تکنیک می روم به یاد دو سه نفر می افتم که اولین آنها همیشه این بزرگوار هست (دیگری هم از دوستان مشترک ما بود که مفقود الاثر اعلام شد) .

  مدتی که در محضر نامبرده در دانشگاه بودم حتی یک مورد اوقات تلخی ازایشان به یاد ندارم و همیشه ایشان را با لبخند معصوم و زیبایشان بیاد می آورم . آرزو دارم خداوند بهترین جایگاه را در جهان نصیبشان نمایند .

  یادشان همواره در خاطر دوستانشان گرامی است ، افسوس که خیلی زود ما را ترک کرد ، به امید روزی که دوباره همه دوستان دور هم باشیم.

 2. حسین عطایی می‌گه:

  سلام
  من توی آخرین سفر ایشان از راه آهن تهران تا پادگان دوکوهه همراه ایشان بودم فوق العاده بانزاکت ومتین بود

 3. zahra می‌گه:

  salam .mayelam bishtar darbareh in shahid bedanam mamnun


امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/808/

Scan to visit this page: