عزت الملوك كاووسي
عزت الملوك كاووسي


۲۲ بهمن ۱۳۵۷

شهيده دانشجو عزت الملوك كاووسي

نام پدر :  عباسعلي
تاريخ تولد:1337
محل تولد: مشهد
رشته تحصيلي: پزشكي
نام دانشگاه :
تاريخ شهادت : 22 بهمن 1357
محل شهادت: مقابل بيمارستان امام خميني
عمليات:

زندگینامه شهید

فرزند عباسعلي در سال 1337 در شهر مشهد زندگي خود را آغاز کرد.دوران طفوليت را در همان شهر و در سايه امام هشتم (ع) سپري نمود و پس از اتمام دبيرستان به دانشگاه راه يافت و مشغول تحصيل در رشته پزشکي شد وي علاوه بر اينکه دانش‌آموز و دانشجوي نمونه‌اي بود براي پيروزي انقلاب نيز بسيار کوشيد.در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شرکت کرده، مجروحان را مداوا مي‌نمود و در اين کار بسيار فعال بود سرانجام در روز 22/11/1357 در حال کمک به آسيب‌ديدگان، مقابل بيمارستان امام خميني (ره) گلوله‌اي از سلاح مزدوران گارد شاهنشاهي او را نشانه رفت و در سن 19 سالگي محبوب ازلي را ملاقات نمود.

منبع: سايت صبح

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/25210/

Scan to visit this page: