مهدی‌قلی جوزی نجف آبادی
مهدی قلی جوزی نجف آبادی
مهدی‌قلی جوزی نجف آبادی


۱۳ دی ۱۳۶۰

شهید دانشجوی جهادگر مهدی قلی جوزی نجف آبادی

نام پدر : مانده علی

تاریخ تولد:3 فروردین 1336

محل تولد:آبادان

رشته تحصیلی: اقتصاد

نام دانشگاه: تهران

تاریخ شهادت:13 دی 1360

محل شهادت: ریجاب

عمليات:

 

زندگی نامه شهید

شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی  در یک خانواده فقیر و مومن در شهر آبادان متولد شد و از همان اوان کودکی از حافظه و استعداد فوق العاده و عجیبی برخوردار بود و همچنین از روحیه و حالات عرفانی و معنوی خاصی برخوردار بود.

پس از شرکت در امتحانات ورودی دانشگاه در دو رشته متفاوت یعنی در رشته آمار دانشکده شیراز و اقتصاد دانشگاه تهران پذیرفته شد . پس از ورود به دانشکده اقتصاد به همراه تحصیل به کار نیز مشغول بود .

سال 1357 ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. در طول مدت تحصیل همواره از سوی منحرفان مورد لعن و طعن بود اما وی با قاطعیت جلوی این حرفها می ایستاد.

بارها و بارها به دلیل فعالیتهای مختلف ضد رژیمی دستگیر و مورد آزار بدترین شکنجه ها قرار گرفت اماهمچنان به کار خود ادامه می داد .

همزمان با اوج گیری انقلاب شهید بزرگوار فعالیتهای خود را ادامه داد. در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ در تسخیر لانه جاسوسی از نیروهای موثر بود و در اردیبهشت ۵۹ برای در هم شکستن جریانات ضد انقلاب و خرابکارانه همت گماشت و در انقلاب فرهنگی نقش اساسی داشت .

پس از ورود به صدای جمهوری اسلامی برنامه های مختلفی را اجرا کرد و با قلم و بیان خود نقش موثری در افشاگری چهره پلید منافقان داشت .

همزمان با شروع جنگ تحمیلی وارد سپاه شد و سرانجام در ۱۳ دیماه به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا نائل شد .

وصيتنامه شهيد

……

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/198/

Scan to visit this page: