بهرام توکلی
بهرام توکلی
بهرام توکلی


۱۲ خرداد ۱۳۶۵

شهید دانشجو بهرام توکلی

نام پدر:ماشاالله
تاریخ تولد: 7 فروردین 1344
محل تولد: ازنا
رشته تحصیلی : روانشناسی
نام دانشگاه : صنعتی اصفهان
تاریخ شهادت: 12 خرداد 1365
محل شهادت : جاده فاو – ام القصر
عملیات:

 

زندگی نامه شهید

شهید بهرام توکلی در روز یکم فروردین ماه سال 1344  در یکی از روستاهای توابع ازنا (اشرف آباد)در خانواده ای کشاورز و مستضعف دیده به جهان گشود.
دوران کودکی و ابتدائی خود را در روستای مذکور سپری نمود و جهت ادامه تحصیل راهی شهر ازنا گردید.
دوران راهنمایی و دبیرستان خود را با نمراتی ممتاز طی نمود و موفق به اخذ دیپلم شد سپس تصمیم گرفت به دانشگاه برود و در کنکور شرکت نموده و با رتبه بسیار خوبی در رشته روانشناسی دانشگاه اصفهان قبول و مشغول به تحصیل گردید.
          
ایشان از دوره طفولیت علاقه خاصی به قران و احکام داشت و همیشه به دنبال پدر درهیئتهای قرانی شرکت میکرد تا اینکه در پایگاه مقاومت بسیج بیت المقدس واقع در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)مسئول تبلیغات و عقیدتی گردید.
 
ایشان فردی متقی و پرهیز کار وهمیشه گوش به فرمان امام بود و قدم به قدم از دستوراتش پیروی میکرد
 
همواره سعی داشت که اقوام، دوستان و همسایگان از وی رنجیده نشوند و هر گاه به مرخصی می آمد یک روز را منحصر به سرکشی به اقوام و همسایگان می نمود و تک تک با آنها ملاقات میکرد تا اینکه در حالیکه سال فارغ التحصیلی خود را طی میکرد در نیمه شعبان به ازنا آمد و از پدر و مادر خود اجازه عزیمت به جبهه را گرفت.
سرانجام در تاریخ دوازدهم خردادماه سال1365 مصادف با بیست و سوم رمضان المبارک در ساعت 18 بعداظهر در جاده فاو ام القصر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
وصیت نامه شهید
 
……

یک دیدگاه
  1. توکلی می‌گه:

    با سلام وصیت نامه؟


امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/964/

Scan to visit this page: