علي جابر انصاري
ali jaber ansari
علي جابر انصاري


۲ بهمن ۱۳۶۵

دانشجوی شهید علی جابر انصاری
نام پدر: نادعلی
تاریخ تولد:1 اردیبهشت 1345
محل تولد: بروجرد
رشته تحصیلی : علوم تربیتی
نام دانشگاه : صنعتی اصفهان
تاریخ شهادت: 2 بهمن 1365
محل شهادت :بروجرد – بمباران هوایی
عملیات:

زندگینامه شهید

شهید علی جابر انصاری در سال 1345 در شهرستان بروجرد در خانواده اي زحمت كش و مومن به دنیا آمد.

پس از دوران كودكي در سال 1351 ، دوران دبستان را در مدرسه اقبال آ‌شتياني شروع كرد و  پنج سال ابتدايي را در همين مدرسه گذراند . پس از دوران دبستان به مدرسه راهنمايي مواهب رفت . كلاس اول راهنمايي را گذراند كه با شروع سال تحصيلي جديد مردم از ظلم رژيم ستمشاهي خونشان به جوش آمده و به خيابانها ريختند .

در سال 1359 دوران راهنمايي را به پايان رسانيد و در سال 1363 پس از پايان دوره دبيرستان موفق به ورود به دانشگاه اصفهان  در رشته علوم تربيتي شد .

درست زماني كه او در ارتباط با انجمن اسلامي دانشگاه فعاليتهاي خود را انجام مي داد و تصميم گرفت به جبهه برود در آن موقع بروجرد مورد تاخت و تاز هواپيماهاي دشمن قرار داشت و در تاريخ 2 بهمن 1365 هنگام سر كشي از خانواده در بروجرد موقع بمباران هوايي دشمن به درجه رفيع شهادت نائل شد . 

رابطه علي با پدر و مادر بسيار صميمانه بود حتي پدرشان از بقيه بچه ها او را در امر كشاورزي بيشتر مورد مشورت قرار ميداد و در مواقع فراقت وقت خود را بيشتر با قرآن هم آغوش مي كرد . بعد از شهادت علي پدر وي هم سال بعد دار فاني را وداع گفت .

شهادت علي برای پدر و مادرش چون هميشه زمزمه ي جبهه رفتن مي كرد طبيعي بود. پدرشان می گفتند علي به آن چيزي كه مي خواست رسيد و ما هيچ وقت علي را آن جور كه بود درك نكرديم.

وصیت نامه شهید

…..

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/834/

Scan to visit this page: