اسكندر (علي) آرمين
اسکندر (علی )آرمین
اسكندر (علي) آرمين


۲۲ تیر ۱۳۶۶
شهید دانشجوی جهادگر اسکندر (علی) آرمین 
نام پدر:  یحیی
تاریخ تولد: 2 شهریور 1343
محل تولد: باجگیران- قوچان
رشته تحصیلی: مهندسی صنایع
نام دانشگاه : صنعتی شریف
تاریخ شهادت: 22 تیر 1366
محل شهادت: جزیره مجنون عراق
عمليات:
 
 
زندگی نامه شهید
 
شهید اسکندر (علی) آرمین در 2 شهریور 1343 در بخش مرزی باجگیران به دنیا آمد.
دوران کودکی را در زادگاه خود و تحت تعلیم و تربیت خانواده به پایان میرساند و برای ادامه تحصیل به قوچان می رود .دوران ابتدایی و راهنمایی را به پایان می رساند .
 
وی در سن 13 سالگی با انقلاب اسلامی و امام خمینی آشنا شد و در راهپیمایی ها و فعالیت های سیاسی – مذهبی شرکت می کرد.

 وی در سال 1360 در سن 17 سالگی به جبهه اعزام و در بخش زرهی مشغول به خدمت می شود. او بعد از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف، در رشته مهندسی صنایع به تحصیل پرداخت و بار ها و بارها به جبهه اعزام شد. وی مسئولیت دیده بانی تیپ61 محرم را برعهده داشت.

او تا سال 1363 به کرات به جبهه اعزام شد  لیکن شهادت برادرش در اسفند ماه 1363 (عملیات بدر) انگیزه او را برای شرکت در جبهه مضاعف کرد.

 شهید اسکندر آرمین به اتفاق 15 نفر از همرزمانش بصورت داوطلبانه برای جلوگیری از نفوذ دشمن به ابتدای جاده خندق رفته و جلو دشمن را می گیرند تا نیرو های تخریب بتوانند میانه جاده را منفجر کنند او و همرزمانش تا شهادت استقامت می­کنند و مانع پیشروی مزدوران بعثی برای باز پس گیری منطقه مجنون      می­شوند.
 
وی واحد اطلاعات عملیات لشکر 5 نصر را به عهده می گیرد  و در کربلای 4 به عنوان غواص شرکت می کند.
سرانجام ایشان در تاریخ 22 تیر 1366 در عملیاتی ، جهت بازپسگیری مجنون شرکت کرده و به شهادت می رسند .
 
وصیت نامه شهید
…..

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/77/

Scan to visit this page: