حسین رضا پور
حسین رضاپور
حسین رضا پور


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر حسین رضا پور
نام پدر: نبی
تاریخ تولد: 30 شهریور 1336
محل تولد: تبریز
رشته تحصیلی : نقشه برداری
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت:27 دی 1365
محل شهادت : دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عمليات:

 

زندگینامه شهید

شهید حسین رضاپوردر سال 1346 در تبریز به دنیا آمد .تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت به پایان رساند .

در آزمون سراسری سال 1365 دانشگاهها در رشته ی نقشه برداری دانشگاه تبریز پذیرفته شد.

ایشان در انجمن اسلامی هنرستان به عنوان مسئول انجمن فعالیت می کرد .

با وجود سن کم ایشان چند بار به جبهه اعزام گردید و زمانی که واحد خود کفایی سپاه پاسداران با همکاری جهاد دانشگاهی ،خط تولید مهمات در کارگاه دانشکده ی فنی راه اندازی نمود به همراه دیگر دوستانش به فعالیت پرداخت .

ایشان در سال 1365 در حمله ی رژیم بعث به دانشکده ی فنی تبریز به شهادت رسید .

 

قسمتی از وصیت نامه شهید

 

((…یا رب العالمین ،من قصد آن دارم که داده ی تو را (کل وجودم ) در راهت به کار گیرم و از انصاف و مروت به دور است که انسان ،این تن تشنه حقیقت را در راه خدا به کار نگیرد و به غیر حق سیراب کند کسی که دانست که برای چه به این سرای فانی آمده دیگر سزاوار نیست به دیگر کارهای دنیا دل ببندد …))

 در سال 1365  از جمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شد به جاي اعزام به جبهه به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند .

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

 

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/403/

Scan to visit this page: