علی فصیح کجابادی
علی فصیح کجابادی
علی فصیح کجابادی


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر علی فصیح  كجابادی

نام پدر : حبیب
تاریخ تولد: 1 آبان 1344
محل تولد: تبریز
رشته تحصیلی: دبیری ریاضی
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت : 27 دی 1365
محل شهادت: بمباران هوایی دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عملیات:

 

زندگینامه شهید

شهیدعلی فصیح کجاآبادی در سال 1344 درروستای کجا بادی تبریزچشم به جهان گشود . مقطع ابتدایی را درزادگاه خود به اتمام رسانید وجهت ادامه تحصیل به شهرستان تبریز عزیمت نمود درسال 1362 از دبیرستان فردوسی تبریز دیپلم ریاضی گرفت . شهید درهمان سال در رشته دبیری ریاضی دانشگاه تبریز پذیرفته شد.

 

وصیتنامه شهید

….به نام خدا تنها منجی بشر وخالق همه چیز خدایی که بما فرصت داد تا درون خویش را که پاک بود پاک نگه داریم …شاید توفیق الهی شامل حالم گردد و به فیض عظیم شهادت نایل گردم ولی من هرگز این لیاقت رادروجود نالایق خویش احساس نمی کنم. …

 در سال 1365 از جمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز، كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شد به جاي اعزام به جبهه، به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند.

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/387/

Scan to visit this page: