ایرج (سجاد) خلوتی
ایرج (سجاد) خلوتی
ایرج (سجاد) خلوتی


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر ایرج خلوتی

نام پدر :اسحاق
تاریخ تولد: 1337
محل تولد: میاندوآب
رشته تحصیلی: مهندسی کشاورزی
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت : 27 دی 1365
محل شهادت: بمباران هوایی دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عملیات:

زندگینامه شهید

شهید ایرج (سجاد) خلوتی در سال 1337 در شهرستان میاندوآب به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت به پایان رساند. در سال تحصیلی 1358 در رشته خاک شناسی دانشگاه تبریز پذیرفته شد .

در راهپیمایی ها و تظاهرات مردمی حضور فعالی داشت . در غائله ی کردستان جزو نیروهایی بود که ضد انقلاب را سرکوب کرده و توطئه ی دشمنان را خنثی نمود. در دانشگاه عضو انجمن اسلامی دانشجویان بود با باز گشایی دانشگاهها بعد از انقلاب فرهنگی در بخش فرهنگی جهاد دانشگاهی مشغول به کار گردید که بعدها معاونت تشکیلات آن نهاد به عهده ی ایشان گذاشته شد .

زمانی که واحد خود کفایی سپاه پاسداران با همکاری جهاد دانشگاهی ،خط تولید مهمات را در کارگاه دانشکده فنی راه اندازی نمود به همراه دیگر دانشجویان در آنجا فعالیت نمود.

ایشان در حمله ی رژیم بعث عراق به این دانشکده به شهادت رسیدند .

  در سال 1365  از جمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شد، به جاي اعزام به جبهه به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود، كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند.

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

وصیت نامه شهید

…..

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/384/

Scan to visit this page: