عادل جعفری نویمی‌پور
عادل جعفری نوعی پور
عادل جعفری نویمی‌پور


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر عادل جعفری نویمی پور

نام پدر : محمد
تاریخ تولد: 13 بهمن 1341
محل تولد: تبریز
رشته تحصیلی: مهندسی عمران
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت : 27 دی 1365
محل شهادت: بمباران هوایی دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عملیات:

 

زندگینامه شهید

شهید عادل جعفری نویمی‌پور در سال 1341 در تبریز به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت به پایان رساند. در آزمون سراسری 1364 دانشگاهها در رشته مهندسی عمران دانشگاه تبریز پذیرفته شد .

شروع انقلاب اسلامی با دوران نوجوانی وی همزمان بود او همانند سایر دانش آموزان در راهپیمایی ها و تظاهرات مردمی فعالانه شرکت می نمود .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اکثر صحنه ها حضوری فعال داشت . با جهاد سازندگی همکاری می نمود. در مسجد محل و انجمن اسلامی دبیرستان فعالیت می کرد .

هنگامی که ایشان از توافق سپاه و دانشگاه تبریز در مورد ساخت تجهیزات نظامی در کارگاه دانشکده ی فنی مطلع شد به دانشجویان این دانشگاه پیوست .وی در حمله نظامی رژیم بعثی عراق به دانشکده ی فنی دانشگاه تبریز به شهادت رسید .

 در سال 1365  از جمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شد به جاي اعزام به جبهه، به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند.

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

 

وصیت نامه شهید

…..

 

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/376/

Scan to visit this page: