عباس ارشدی پور
عباس ارشدی پور
عباس ارشدی پور


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر عباس ارشدی پور

نام پدر : مرتضی
تاریخ تولد: 17 مرداد 1343
محل تولد: اصفهان
رشته تحصیلی: مهندسی مکانیک – جامدات
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت : 27 دی 1365
محل شهادت: بمباران هوایی دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عملیات:

زندگینامه شهید 

شهید عباس ارشدی پور در سال 1343 در شهرستان اصفهان به دنیا آمد .تحصیلات مقدماتی را با موفقیت به پایان رساند .در آزمون سراسری سال 1362 دانشگاهها در رشته ی مکانیک -طراحی جامدات دانشگاه تبریز پذیرفته شد .

ایشان به محض اطلاع از راه اندازی خط تولید مهمات در دانشکده فنی توسط واحد خود کفایی سپاه پاسداران ،بی درنگ به جمع دانشجویانی پیوست که برای خدمت در این عرصه ثبت نام کرده بودند .

 

وصیت نامه شهید

 در سال 1365  ازجمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شده بود به جاي اعزام به جبهه، به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند.

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/361/

Scan to visit this page: