سعید امیرخانی ورنوسفادرانی
سعید امیرخانی
سعید امیرخانی ورنوسفادرانی


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر سعید امیرخانی

نام پدر : محمد صادق
تاریخ تولد: 1 فروردین 1340
محل تولد: خمینی شهر- اصفهان
رشته تحصیلی: مهندسی مکانیک
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت : 27 دی 1365
محل شهادت: بمباران هوایی دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عملیات:

زندگینامه شهید

شهید سعید امیر خانی در سال 1340 در خمینی شهر به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را با موفقیت به پایان رساند و در آزمون سراسری سال 1364 دانشگاهها شرکت کرد و در  رشته مکانیک -ساخت و تولید دانشگاه تبریز پذیرفته شد .

دوره ی جوانی ایشان با قیام مردم مسلمان ایران هم زمان بود .در تظاهرات و راهپیمایی های مردمی به طور فعال حضور داشت .

در سال 1365 که بخاطر درس و فعالیت های دانشگاهی نتوانست در مناطق جنگی حضور یابد به صف دانشجویانی پیوست که در کارگاه دانشکده ی فنی برای آماده سازی سلاح فعالیت می کردند و سرانجام در شب 1365/10/27 در دانشکده فنی به شهادت رسید .

 در سال 1365  از جمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شد به جاي اعزام به جبهه به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود. كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند.

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

وصیت نامه شهید

…..

 

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/358/

Scan to visit this page: