مهدی امیرکاظمی
مهدی امیرکاظمی
مهدی امیرکاظمی


۲۷ دی ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر مهدی امیرکاظمی

نام پدر : غلامحسن
تاریخ تولد: 1 فروردین 1344
محل تولد: سبزوار
رشته تحصیلی: مهندسی مکانیکابزارسازی
نام دانشگاه : تبریز
تاریخ شهادت : 27 دی 1365
محل شهادت: بمباران هوایی دانشکده فنی دانشگاه تبریز
عمليات:

زندگینامه شهید

شهید مهدی امیر کاظمی در سال 1344 در شهرستان سبزوار به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت به پایان رساند. در آزمون سراسری سال 1363 دانشگاهها شرکت کرد و در رشته ابزارسازی دانشگاه تبریز پذیرفته شد . 

ایشان در اغلب راهپیمایی ها و تظاهرات مردمی شرکت می کرد. با شروع جنگ تحمیلی بارها به جبهه اعزام شد. در سال 1365 به دلیل ساخت مهمات، در دانشکده فنی دانشگاه تبریز با همکاری جمعی از دوستان مورد هجوم رژیم بعث عراق قرار گرفت و ایشان به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

قسمتی از وصیت نامه شهید

((… هر پرچمی که از دست پرتوان رزمنده ای می افتد دیگری بردارد و از همشهریان عزیزم می خواهم که تا آخرین قطره خونشان پشتیبان امام و ولایت فقیه باشند، زیرا انقلابی به پیروزی نمی رسد مگر در کنار آن روحانیت باشد …))

 در سال 1365  از جمعي از دانشجويان دانشگاه تبريز كه آماده اعزام به جبهه‌ها بودند خواسته شد به جاي اعزام به جبهه، به عنوان نيروهاي بسيجي در ساخت مهمات در دانشكده فني اين دانشگاه كه در ساعات غير درسي در اختيار دانشجويان بسيجي به جهت تامين مهمات جبهه قرار گرفته بود، از تخصص‌شان استفاده بشود كه اين دانشجويان با استفاده از امكانات و دستگاه‌هاي موجود در كارگاه قطعات نظامي مورد نياز در جبهه را توليد مي‌كردند.

اين اقدام از اوايل دي‌ماه سال 1365 شروع شده بود و نهايتا در روز 27 دي‌ماه همان سال در حدود ساعت 10 و 30 دقيقه شب مورد هجوم وحشيانه رژيم بعثي قرار گرفت و در نتيجه اين هجوم وحشيانه 22 نفر از دانشجويان مشغول در كارگاه شهيد و 8 نفر نيز مجروح گرديد.

 

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/354/

Scan to visit this page: