بهروز سلطانی
Untitled-1
بهروز سلطانی


۴ خرداد ۱۳۶۱

شهید دانشجو بهروز سلطانی

نام پدر:نعمت الله
تاریخ تولد:
1336
محل تولد:آبادان
رشته تحصیلی:مهندسی صنایع 
نام دانشگاه:صنعتی شریف
تاریخ شهادت: 4 خرداد 1361
محل شهادت:خرمشهر
عملیات: بیت المقدس

زندگینامه شهید

ایشان در سال 1336 در آبادان به دنيا آمد. کودکي او در شهرستان آبادان سپري شد و مثل همه ي کودکان به مدرسه رفت و تا اخذ مدرک ديپلم تحصيل نمود.
او در سنين جواني به دانشگاه صنعتي شريف راه يافت و در رشته ی مهندسي صنايع به تحصيل پرداخت.  وی، سال 1360 ازدواج کرد.
روزها و ماه ها از پي هم گذشت و او با آغاز جنگ تحميلي عازم خطوط مقدم رزم شد و بعد از نبردي مردانه در روز چهارم خردادماه سال 1361 در سن25 سالگي هنگام عمليات بیت المقدس در خرمشهر به شهادت رسيد.
پيکر پاکش هیچگاه  يافت نشد و چون گوهري ناب در صدف خاک پنهان ماند.

دست نوشته های شهید

بسمه تعالی
… به این فکر افتادم که وصیت نامه بنویسم.
راستش این چندمین باراست که به این فکر افتاده ام ولی نتوانستم اینکار را بکنم چرا که فکر می کنم آن وصیت نیست و تنها انشاست، آخر تا انسان خودش نباشد، تا انسان بخود نباشد، تاانسان بیدار نباشد، آنچه می گوید از درون نیست بلکه از زبان است. البته گاهی اوقات خداوند توفیق چنین لحظاتی را به ما داده است ولی موقعیت بگونه ای بود که فرصت نوشتن نبوده است…

منبع : تسخير


یک دیدگاه
 1. نام می‌گه:

  بنام خدا
  ایشان از دانشجویان پیرو خط امام بوده اند.
  در سایت اینجانب بنام تسخیر به آدرس زیر زندگی 35 شهید پیرو خط امام همراه با تصاویر انان وجود دارد. برای استفاده مراجعه فرمایید.
  revolution.shirazu.ac.ir
  با تشکر یزدانپرست


امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/34/

Scan to visit this page: