محمد تقی حقی
محمد تقی حقی
محمد تقی حقی


۲۳ فروردین ۱۳۶۵

شهید دانشجوی جهادگر محمد تقی حقی

نام پدر : اسماعیل
تاریخ تولد: 28 دی 1337
محل تولد:  اراک
رشته تحصیلی:  مهندسی کشاورزی
نام دانشگاه : تهران 
تاریخ شهادت : 23 فروردین 1365
محل شهادت: جزیره مجنون
عمليات:

 

زندگی نامه شهید

شهید محمدتقی‌ حقی بیست و هشتم دی‌ 1337 ، در شهرستان اراک به دنیا آمد. پدرش اسماعیل، در کارخانه تولید آرد کار می‌کرد . تا پایان دوره کاردانی‌ دانشگاه تهران در رشته کشاورزی‌ درس خواند. وی با جهاد واحد استان مرکزی نیز فعالیت می کرد .

از سوی‌ بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم فروردین 1365 ، با سمت تیربارچی‌ درجزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به دست و سینه،شهید شد. مزار او در گلزار شهدای‌ زادگاهش واقع است.

وصیت نامه شهید

…..

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/293/

Scan to visit this page: