محمد تقي وصفي مرندي
محمدتقي وصفي مرندي
محمد تقي وصفي مرندي


۲۱ فروردین ۱۳۶۲

شهید دانشجوی جهادگر محمد تقی وصفی مرندی

نام پدر : علی
تاریخ تولد: 12 دی 1338
محل تولد: مرند
رشته تحصیلی: فیزیک
نام دانشگاه : ارومیه
تاریخ شهادت : 21 فروردین 1362
محل شهادت: شهرهانی
عمليات:

زندگینامه شهید

شهید محمدتقی‌ وصفی مرندی دوازدهم دی‌ 1338 ، در شهرستان مرند به دنیا آمد. دانشجوی‌ سال اول دانشگاه ارومیه در رشته فیزیک بود.در سال 1361 ازدواج کرد. وی به عنوان بسیجی‌ در جبهه حضوریافت. بیست و چهارم فروردین 1362 ، در شرهانی‌ توسط نیروهای‌ عراقی‌ بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر این شهید بزرگوار مفقود الاثر می باشد .

قسمتی از وصیت نامه شهید

محكم و قرص بايستید و به دستورات امام امت و نور چشميان او، گوش دهید و خود راه او را روید و هر چه ميتوانید در تحكيم آن بكوشید.


2 دیدگاه
  1. شهید محمد تقی وصفی مرندی ساعت 10/5 شب مورخ 21/1/62 در فکه شرهانی به لقا الله پیوست. انشا الله روح شهید وصفی مرندی و سایر شهدای انقلاب اسلامی همواره شاد باشد.

    لطفا تاریخ شهادت را در قسمت زندگی نامه شهید تصحیح فرمایید. التماس دعا – مهدی وصفی مرندی

  2. حمید می‌گه:

    با سلام خواهشمند است با توجه به نیاز جامعه امروزی بالاخص جوانان از خلق و خوی بسیار عالی کلیه شهیدان و بخصوص این شهید والامقام که اینجانب شناخت کلی با ایشان داشتم در متون مرتبط آورده شود همچنین بر حفظ خون این عزیزان و ادامه راه آنان که وظیفه تمام اقشار جامعه بخصوص مسئولین نظام تاکید گردد.


امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/260/

Scan to visit this page: