برنامه های بزرگداشت شهداي دانشجو در دانشگاه‌های شاهرود برگزار مي‌شود.
yadvare shohada daneshgah shahrud
برنامه های بزرگداشت شهداي دانشجو در دانشگاه‌های شاهرود برگزار مي‌شود.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های شاهرود گفت: با توجه به ۳۱ شهید دانشجو شاهرود چهار یادواره بزرگ در چهار دانشگاه آزاد اسلامی، صنعتی، پیام نور و علوم پزشکی در مهرماه و به فاصله ۱۰ روزه برگزار می‌شود.

محمد جلیلی در گفت و گوییی، با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدا دانشجوی کشور افزود: کنگره ملی شهدا دانشجوی کشور از اول مهرماه در سطح دانشگاه‌های کشور کلید می خورد و تا 20 آبان ماه ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع و بزرگداشت شهدا دانشجوی در استان سمنان و به تبع آن شاهرود نیز برنامه های مختلفی را به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ها برگزار می کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های شاهرود گفت: با توجه به 31 شهید دانشجو شاهرود چهار یادواره بزرگ در چهار دانشگاه آزاد اسلامی،صنعتی،پیام نور و علوم پزشکی در مهرماه و به فاصله ده روزه برگزار می شود.

جلیلی تصریح کرد: در سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهرستان نیز یادواره شهدای کوچک به یاد شهداي دانشجوی شهرستان برگزار می شود.

وی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی و ایثار و شهادت، اکران فیلم های سینمایی با موضوع دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری شب های شعر و خاطره دفاع مقدس از دیگر برنامه های بزرگداشت شهدا دانشجو است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های شاهرود با اشاره به فضاسازی دانشگاه ها در آغاز سال تحصیلی جدید گفت: تمام دانشگاه ها به تمثال شهدا دانشجوی شهرستان مزین و فضاسازی تبلیغی با موضوع ایثار و شهادت و دفاع مقدس انجام می‌شود.

جلیلی عنوان کرد: فراخوان مقاله و شعر،دیدار با خانواده شهدا دانشجو و تجلیل از فرزندان شهدا و ایثارگران نخبه و پژوهشگر در دانشگاه ها از دیگر برنامه های بسیج دانشجوی در بزرگداشت شهدا دانشجو خواهد بود.

وی با اشاره به جشن های دانشجویان جدید الورود نیز گفت: این جشن ها نیز طوری طراحی شده که به فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس نزدیک باشد و بسته های فرهنگی تهیه شده نیز با وصیت نامه شهدا و زندگی نامه و تصاویر شهدا دانشجوی شهرستان مزین می باشد.

جلیلی تأکید کرد: ما هر چه داریم از شهداست و تلاش می کنیم فرهنگ ایثار و شهادت را در دانشگاه ها که سنگر اصلی در جنگ نرم دشمنان است تبیین و ترویج شود و نسل آگاه و با بصیرت ما در پرتو انوار شهدا ایمن از تهدیدات دشمن شوند و بصیرت و آگاهی آنان ارتقا یابد.

منبع : خبرگزاری بسیج

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/25344/

Scan to visit this page: