بانک اطلاعات کنگره شهدای دانشجو ایلام تکمیل شد/ 7 یادواره و 10 کنگره در ایلام برگزار می‌شود
kongere shohada daneshju dar ilam
بانک اطلاعات کنگره شهدای دانشجو ایلام تکمیل شد/ 7 یادواره و 10 کنگره در ایلام برگزار می‌شود


 دبیر کنگره شهدای دانشجو ایلام با بیان اینکه بانک اطلاعات 17 شهید دانشجو ایلام تکمیل شد، گفت: هفت یادواره و 10 کنگره در ایلام برگزار می‌شود.

خیرالله دیوالی در گفتگویی، تعداد شهدای دانشجوی استان ایلام را 17 نفر اعلام کرد و گفت: کنگره شهدای دانشجو ایلام در راستای عطرآگین کردن فضای دانشگاه‌ها به نام و یاد شهدای دانشجو، تولید آثار با محصولات غنی و ماندگار، اندیشه پروری، معرفت افزایی، اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی در اردیبهشت 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی شهید شاخص کنگره دانشجویی ایلام را شیرمراد شمسی عنوان کرد و افزود: در راستای ارائه الگوی رفتاری و آشنا کردن دانشجویان ایلامی با شهدای این استان، دو خیابان و یک سالن ورزشی به نام شهدای دانشجوی ایلام مزین شده است، علاوه بر این، تمام فعالیت‌های کنگره شهدا در حیطه ستادی اعم از جمع آوری بانک اطلاعات، دیدار با خانواده‌های شهدا، تشکیل دبیرخانه مرکزی استان، تشکیل کانون دفاع مقدس در دفاتر بسیج دانشجویی انجام شده است.

دبیر کنگره شهدای دانشجو ایلام به برگزاری جشنواره هنری و ادبی کنگره ملی شهدای دانشجو اشاره کرد و گفت: این جشنواره در رشته‌های عکس، گرافیک، نشریه الکترونیکی، وبلاگ و شعر با موضوعات سیره و سبک زندگی شهدای دانشجو، تاثیر نقش دانشجو در جهاد دیروز و امروز، الگوپذیری دانشجویان از فرهنگ دفاع مقدس و نقش دانشجویان در شکل گیری هسته‌های مقاومت بر علیه استکبار جهانی برگزار می‌شود، علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا 10 آبان به سایت «شهدای دانشجو»ارسال کنند.

دیوالی اجرای بخش ستادی جشنواره‌های شهدای دانشجو را در بازه زمانی مهر تا آذر 1393 اعلام کرد و گفت: در طول این مدت هفت یادواره و 10 کنگره ملی در دانشگاه‌های ایلام، پیام نور، علوم پزشکی، آزاد، علمی و کاربردی، دانشگاه‌های فنی دختران و پسران و سما برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: نیم میلیون دانشجو با آغاز سال تحصیلی جدید به دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران می‌روند و به ایشان ادای احترام خواهند کرد، دانشجویان بسیجی استان ایلام نیز به مثابه همنوعان خود در سایر استان‌های با احترام به مقام شامخ تلاشگران هشت سال مقاومت و پایداری به دیدار خانواده شهدا خواهند رفت.

دبیر کنگره شهدای دانشجو ایلام با بیان اینکه از تولیدات دانشجویی در حیطه‌های؛ فیلم، عکس، مستند، موسیقی، نرم افزار چند رسانه ای، نمایشنامه، سایت، وبلاگ و کتاب حمایت می‌شود، گفت: روسای دانشگاه‌ها، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مادر، بنیاد شهید، سپاه پاسداران، صدا و سیما، بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اعضای شورای کنگره مرکزی در استان ایلام هستند.
 
منبع: خبرگزاری دانشجو

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/25332/

Scan to visit this page: