رونمایی از کتاب شهدای زنجان همزمان با کنگره شهدای دانشجو
ru namaee az ketab shohadaye zanjan
رونمایی از کتاب شهدای زنجان همزمان با کنگره شهدای دانشجو


رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان از رونمایی کتاب شهدای استان زنجان همزمان با کنگره شهدای دانشجو در زنجان خبر داد.

عباس بابایی امروز در گفت‌و‌گويي اظهار داشت: کنگره استانی شهدای دانشجو با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کنگره به منظور گرامیداشت یاد و خاطره 34 شهید استان زنجان برگزار می‌شود، ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

این مسئول با بیان اینکه این کنگره به منظور تبیین اهداف شهدا برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب آشنایی دانشجویان با اهداف شهدای گرانقدر نظام اسلامی به ویژه شهدای استان زنجان می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضروری است، خاطرنشان کرد: با برگزاری این همایش، عطر و بوی شهدا در همه دانشگاه‌ها پراکنده می‌شود.

بابایی با اشاره به رونمایی از کتاب شهدای استان زنجان یادآور شد: همزمان با این کنگره، کتاب شهدا نیز رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مستندات 34 شهید استان زنجان در این کتاب گردآوری شده است، خاطرنشان کرد: شهدای استان در قالب این کتاب معرفی شده‌اند.

این مسئول از برگزاری شب شعر در این خصوص خبر داد و گفت: از شعرای نامی استان در این شب شعر حضور دارند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری، خاطرنشان کرد: این مسابقات برای دانشجویان برگزار می‌شود.

بابایی یادآور شد: مراسم کنگره شهدای استان زنجان با حضور خانواده‌های شهدای دانشجو و تعداد کثیری از دانشجویان استان برگزار می‌شود.

منبع : فارس

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/25317/

Scan to visit this page: