منصور آخرت دوست
منصور آخرت دوست
منصور آخرت دوست


۱۵ مرداد ۱۳۶۲

شهید دانشجوی جهادگر منصور آخرت دوست

نام پدر : محرم

تاریخ تولد: 25 مرداد 1338

محل تولد: تهران

رشته تحصیلی :پزشکی

نام دانشگاه : ارومیه 

تاریخ شهادت : 15 مرداد 1362

محل شهادت :روستای کوه پایین ارومیهدرگیری ضد انقلاب

عمليات:

 

زندگينامه شهيد

شهید منصور آخرت دوست در سال 1338 در تهران متولد شد و بعد از طي دوران كودكي به درس و تحصيل پرداخت. تا اخذ مدرك ديپلم با موفقيت به آن ادامه داد و در سال 1357 در كنكور دانشگاهها در رشته پزشکی دانشگاه اروميه قبول شد.

وی، صفات و روحيات اخلاقي بارزي داشت، بطوريكه در مقابل ديگر اعضاي خانواده احساس مسئوليت بيشتري مي‌نمود و هميشه سعي داشت آنها را ارشاد نمايد.

او ايام فراغت خود را به درس و مطالعه كتب مختلف مي‌پرداخت. او در بيشتر حوادث قبل از انقلاب بخصوص در تظاهرات دانشگاه تهران نقش فعال داشت . وي در سال 1360 در اروميه ازدواج نمود و حاصل آن دو دختر دوقلو بود كه از وي به يادگار مانده است.

سرانجام ایشان در تاريخ 15 مرداد 1363 در منطقه روستی کوه پایین ارومیه در مقابله و رويارويي با عناصر ضد انقلاب به شهادت رسيد.

 

وصیت نامه شهید

……

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/250/

Scan to visit this page: