محمود ھمامي
محمود ھمامي
محمود ھمامي


۱۱ آبان ۱۳۶۱

شهید دانشجوی جهادگر محمود همامی

نام پدر: حسین

تاریخ تولد:1338

محل تولد: شهرضا – اصفهان

رشنته تحصیلی : فیزیک

نام دانشگاه : آذربایجان غربی

تاریخ شهادت:11 آبان 1361

محل شهادت: رقابیه 

عملیات : محرم

 

زندگینامه شهید

شهید محمود همامی در نوروز 1338 در شهرضا و در يك خانواده كارگر به دنيا آمد. با پشتكار و جديت مراحل تحصيل را پشت سر گذاشت، وارد دانشگاه شد . وی به عضویت در گروه  دانشجويان متعهد و پيوسته با روحانيت در آمد .

بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با تعطيلي دانشگاهها  وارد سپاه شده و در واحد تبليغات و انتشارات مشغول خدمت گرديد. او كه به ضعف فرهنگي مردم به خصوص در روستاها پي برده بود به مدت 10 ماه در منطقه محروم و مستضعف “وردشت ” سميرم در خدمت عشاير بود .

شهيد همامي علاوه بر فعاليت هاي فرهنگي و تشكيل كلاسهاي آموزش قرآن به كارهاي عمراني و اقتصادي نيز مي پرداخت تا وضعيت معيشتي عشاير منطقه بهبود پيدا نمايد .

سردار همامي كه به قصد دفاع از سنگرهاي اسلام وارد سپاه پاسداران شده بود با شروع جنگ، عزم پيكار با دشمنان اسلام را داشت ولي به لحاظ نياز وي در سميرم و حساسيت اين منطقه و از طرفي كارايي بسيار خوب او كه ثمرات تلاشش حتي تا امروز نيز مشخص است مسئولين از اعزام وي به جبهه خود داري مي كردند ایشان با تلاشهاي فراوان موفق گرديد در تابستان 1360 در جبهه هاي نبرد حضور يابد و در عمليات ثامن الائمه و شكست محاصره آبادان شركت كند او در جبهه ماند تا در عمليات تنگه چزابه به مقابله با متجاوزين بعثي رفت و پس از نبردي سهمگين و جانانه مجروح گشته به شهر ضا جهت مداوا بازگشت .

با بهبود نسبي دوباره به جبهه رفت تا در عمليات بزرگ فتح المبين در كنار ساير دلاوران باشد محمود در مرحله دوم عمليات در دشت عباس مجددا مجروح و به مشهد اعزام شد جراحت وي اين بار عميق بود و نيز به معالجه طولاني تري احتياج داشت اين فرصت مناسبي بود كه محمود ازدواج نمايد. پس از ازدواج در سپاه شهر ضا مشغول خدمت شد و ساعتهاي متمادي به تدوين صفحات ايثار و حماسه شهيدان گلگون كفن خط سرخ انقلاب اختصاص داد تا اينكه روحيه شهادت طلبي و حماسه آفريني اين عزيزان كه محمود زندگاني آنها را مي نگاشت در خود او شور و شعفي مضاعف ايجاد نمود .

شهید همامی در مرداد ماه 61 براي آخرين بار عازم جبهه شد تا با خون خود سر فصل تازه اي در تاريخ شهادتها و حماسه ها بگشايد ایشان به معاونت گردان يا مهدي منصوب شد و به خدمت صادقانه در جبهه مشغول گرديد .
عمليات محرم ، عاشوراي محمود بود وي كه مدتها براي رسيدن به آستانه معبود لحظه شماري كرده بود در مرحله دوم عمليات محرم در اوج ايثار و حماسه با مسئوليت جانشيني گردان دعوت حق را لبيك گفت و به جمع شهدا پيوست .

 

 وصیت نامه شهید

…….

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/246/

Scan to visit this page: