علیرضا حاجی ابراھیم تھراني
علیرضا حاج ابراھیم تھراني
علیرضا حاجی ابراھیم تھراني


۱۴ اردیبهشت ۱۳۶۱

شهید دانشجوی جهادگر علیرضا حاجی ابراهیم تهرانی

نام پدر : رضا
تاريخ تولد:24 آبان 1338
محل تولد: اصفهان
رشته تحصيلي: دکترای دامپزشکی
نام دانشگاه : ارومیه
تاريخ شهادت : 14 اردیبهشت 1361
محل شهادت:  خرمشهر
عمليات:

 

زندگی نامه شهید

شهید علیرضا (خسرو) حاجی ابراهیم تهرانی بیست و چهارم آبان 1338 ، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش رضا، معلم بود.وی دانشجوی‌ دوره دکترا دانشگاه ارومیه در رشته دامپزشکی‌بود و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.

سرانجام در بیست و چهارم اردیبهشت 1361 ، در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله به گردن،شهید شد.

مزار وی‌ در بهشت زهرای‌ زادگاهش واقع است.

وصیت نامه شهید

……

خاطرات و آثار شهید

……..

 

 


یک دیدگاه
  1. تهرانی می‌گه:

    اطلاع رسانی در خصوص شهدا و آنچه برای اسلام ودین ومردم انجام داده‌اند و بیان شرایط وامکاناتی که داشتند واز آنها به خاطر رضایت خداچشم پوشی کردند که ایثاری بالاتر از این نیست. (شرایطی که امروزه آدم‌ها برای به‌ دست آوردنش دست به هر کاری می زنند) کاری پسندیده و عالی است ولی ای کاش حداقل اطلاعات و رویدادهای زندگی وآنچه این عزیزان برای ما انجام دادند را درست و کافی جمع آوری کنید و به اطلاع دیگران برسانید تا در دنیا وآخرت حداقل مدیون شهدا نباشیم وجزء آن دسته از آدم‌هایی که نردبان ترقی خود را بر خون شهدا استوار نمودند نباشیم /.


امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/236/

Scan to visit this page: