محمد مهدوی هزاوه
mohamad mahdavi hazave
محمد مهدوی هزاوه


۲ مرداد ۱۳۶۷

شهيد دانشجو محمد مهدوی هزاوه

نام پدر : رضا
تاريخ تولد: 7 اسفند 1344
محل تولد: ری
رشته تحصيلي: میکروبیولوژی
نام دانشگاه : تهران
تاريخ شهادت : 2 مرداد 1367
محل شهادت: آبادان
عمليات:

زندگينامه شهيد

……

وصيتنامه شهيد

……


2 دیدگاه
 1. رضا جعفری می‌گه:

  خدا روحش را شاد و با اباعبدا.. محشورش کند.
  با شهید مهدوی همکلاس بودم . در دبیرستان مدرس شهر ری با هم بودیم. خانه آنها در ابن بابویه( خ شهید برادران محمدی ) بود. خیلی از وقتها از مدرسه تا بالاتر از سه راه ورامین و نزدیک خانه اشان با هم می آمدیم. در مدتی که جبهه بودم از طریق نامه با ایشان تماس داشتم. چند باری هم به خانه اشان آمدم. مدتی بعد از جنگ شنیدم که محمد شهید شده، ولی دیگر رویم نشد و خجالت کشیدم که به منزلشان بروم و به خانواده این شهید بزرگوار تسلیت بگویم. هنوز هم یکی از نامه هایی که شهید مهدوی برایم فرستاده بود، دارم ( آن موقع من جبهه بودم). به هر حال، ما با هم دوست بودیم و همکلاس. همیشه به یاد او هستم.فرد وارسته ای بود.خیلی دلم می خواهد از خانواده اش اطلاعی بگیرم.ولی حقیقتا به خاطر اینکه فاصله افتاده، خجالت می کشم به در خانه شان بروم. البته نمی دانم که هنوز در آن محل هستند یا نه.
  شهید مهدوی در مدرسه مورد احترام بود. آقای رحیمی ( یا رحیم پور) که در سال 1362 و 1361 دبیر ریاضی بودند به ایشان اعتماد داشت و برگه های امتحان ریاضی نوبت اول کلاس چهارم دبیرستان را به ایشان داد که تصحیح کند.
  خاطرات خوبی از ایشان دارم. محمد کسی بود که اخلاص داشت .به نماز اهمیت می داد. اهل غیبت نبود.خنده رو و متبسم بود.پر تلاش و درس خوان بود.انقلابی بود.
  از خدا می خواهم که به خانواده اش صبر دهد و آن شهید عزیز را بر سر سفره ابا عبدا.. الحسین میهمان نماید.
  روحش شاد
  ای عزیز سفر کرده و رهرو راه امام ای به حق پیوسته ، ز یاران بر تو صدها سلام
  ای شهید والا مقام یاد ما هم باش

 2. رضا جعفری می‌گه:

  شهید مهدوی اهل دل و با خلوص نیت بود. آدم پرتلاش و سخت کوشی بود. با برنامه کار می کرد. یادم هست قبل از کنکور، به گونه ای برنامه ریزی کرده بود که شبی 30 صفحه از کتاب گرامر زبان انگلیسی را می خواندند.
  خدا روح این شهید والا مقام را شاد کند. با هم همکلاس بودیم.
  خدا به خانواده اش صبر عنایت فرماید


امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/15350/

Scan to visit this page: