درباره سایت

پایگاه جامع شهدای دانشجو

پایگاه جامع شهدای دانشجو، پایگاه اطلاعاتی است که با هدف معرفی دانشجویان شهید توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی راه اندازی شده‌ است.

 این سایت به عنوان اولین پایگاه جامع شهدای دانشجو، تلاش کرده در فاز اول اطلاعات تمام شهدای دانشجوی کشور را به طور کامل، که مربوط به بعد از انقلاب هستند را در اختیار مخاطبان قرار دهد.  

سایت شهدای دانشجو با رویکرد تأکید بر سیره اخلاقی و علمی شهدای بزرگوار دانشجو و جهاددانشگاهی راه‌اندازی شده و اطلاعات شهدا شامل زندگی‌نامه، محل و نحوه شهادت، وصیت‌نامه، خاطرات، دست نوشته و تصاویر آنها را منتشر می کند.

ضمن بارگذاری اطلاعات، جهت استفاده بهینه اطلاعات از سوی مخاطبان، مشخصات شهدای دانشجو به تفکیک رشته و دانشگاه داخل سایت قرار گرفته است.

سایت مذکور از بهمن ماه ۱۳۹۰ توسط دبیرخانه شهدای دانشجوی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی شروع به جمع آوری و بارگذاری اطلاعات کرده  و در فاز دوم موفق شد اطلاعات مربوط به ۱۶۰۰ شهید را در این پایگاه ثبت کند.

از نکات برجسته این فعالیت مجازی فرهنگی، استفاده از اطلاعات موجود در تمام دانشگاه‌‌های کشور است که طی ارتباط‌ها و نامه‌نگاری‌ها و همکاری بسیار خوب و ارزشمندی که با سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی داشته اند به دست آمده اند.

 

 اهداف طرح

  • زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره‌ی شهدای دانشجو
  • شناسایی و معرفی شهدای دانشجو و شهدای جهاددانشگاهی
  • معرفی شهدای دانشجو با هدف الگوسازی و شناساندن اندیشه و راه آنان به دانشجویان امروز
  • وجود پایگاهی جامع از شهدای دانشجو در فضای مجازی
  • امکان دسترسی آسان به اطلاعات شهدای دانشجوی سراسر کشور
  • بیان مدارج علمی شهدای دانشجو
  • ترویج روحیه ی ایثار و شهادت میان دانشجویان
  • استفاده از تصاویر این عزیزان به منظور تدوین مصور این طرح

مراحل اجرایی و عملیاتی طرح

تشکیل کارگروه محتوا، به عنوان نیروهایی جهت جمع آوری و جمع بندی اطلاعات در دبیرخانه شهدای دانشجو از جمله مهمترین اقدامات اجرایی طرح است.

 در بخش کارگروه محتوایی طرح، با توجه به تعاریف و خواسته های برنامه ریزی شده، طی فراخوان اولیه و همچنین ارسال نامه‌هایی به مراکز دانشگاه های سراسر کشور اطلاعات شهدای دانشگاه‌های مربوطه دریافت می‌شود.

 پس از دریافت اطلاعات، تدوین مطالب و ویراستاری اطلاعات که شامل زندگی‌نامه، وصیت‌نامه، دست نوشته‌ها، خاطرات و عکس شهدا می باشد، جهت قرار دادن داخل سایت آماده می گردد.

لازم به ذکر است که تصاویر شهدا که شامل عکس های تک نفری و دسته جمعی آنها در مناطق عملیاتی است ضمن جمع آوری، در قالب آلبوم عکس شهید قرار می گیرد.

 

 

تماس با سازمان:

آدرس: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری شرقی، پلاک ۷۲، طبقه اول

تلفن: ۶۶۹۷۸۰۰۰-۶۶۱۷۶۸۶۰-۶۶۱۷۶۸۷۱
نمابر: ۶۶۹۷۷۹۹۹
آدرس وب سایت سازمان : www.isojd.ac.ir
پست الکترونیک: info@shahidedanesh.ir
پست الکترونیک روابط عمومی سازمان: sazman.pr@gmail.com

 

امام و شهدا

من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

تا آسمان عشق

انقلابى که اگر شکرش را نگوییم ،کفرش راگفته ایم و اگر در جهتش گام برنداریم ناگزیر بر ضد آن عمل نموده ایم. رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود که روزى یکى از گروگانها گفته بود من فراموش کرده ام گروگان هستم.

ادب عاشقی

ضعف مرا به حساب انقلاب و مکتب من نگذارید، اين جمله با همه حرف می زد… نصب كرده بود پشت ميزش خيلي مواظب بود خلاف زير دستانش را كسي به نام انقلاب نگذارد از انقلاب براي خودش مايه نمي گذاشت هيچ وقت. |منبع : منبرك|

دبیرخانه شهدای دانشجو
تعداد شهدا
۲۴۵۳ شهید
نظرات
بایگانی نظرات

Printed from: http://shahidedanesh.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

Scan to visit this page: